Výhody tepelného čerpadla Acond

Než som sa pre Vás narodilo, pýtali sa moji stvoritelia Vás, zákazníkov, aký musím ideálne byť. Odpovede sa zhodovali na tichosti, vysokých úsporách, spoľahlivosti, dlhej životnosti, najdlhšej záruke, 100% servise a priaznivej cene. Tak sa rozhodli, že také budem, bez akéhokoľvek kompromisu v použitých dieloch a materiáloch. A také som tu pre Vás.

  • Nižšie prevádzkové náklady
  • Český Výrobca
  • Kvalitná oceľová konštrukcia z nehrdzavejúcich materiálov
  • Najtichšie tepelné čerpadlá na slovenskom trhu (4x tichšie ako konkurencia)
  • Riešenie problémov aj na diaľku
  • SMART = Ovládanie cez telefón

Postaráme sa o inštaláciu aj servis

Český výrobca Vám tepelné čerpadlo odborne nainštaluje a postará sa oň aj za dvadsať rokov. Všetky tepelné čerpadlá ACOND sú pripojené dispečingom výrobcu. Pokiaľ by sa niečo stalo, problém dokážeme vyriešiť aj na diaľku, mnohokrát skôr, ako si to sami všimnete. Ak by sa Vám vyskytol nejaký problém, spojíme sa s vami cez internet a o chvíľu ho vyriešime.

Je 4x tichšie ako konkurencia

– Acond Pro je najtichšie tepelné čerpadlo na slovenskom trhu. Hluk rastie logaritmicky. Keď mám jedno tepelné čerpadlo s akustickým výkonom 48 dB a pridám druhé rovnaké, obe dohromady budú mať 51 dB. A pokiaľ má nejaké čerpadlo akustický výkon 54 dB je rovnako hlučné ako štyri tiché tepelné čerpadlá dokopy, ten rozdiel je obrovský. Aj preto je tepelné čerpadlo Acond Pro až 4x tichšie, ako konkurencia. Vďaka tomu budete spokojný vy, vaši susedia aj stavebný úrad.

PREČO SI VYBRAŤ TEPELNÉ ČERPADLO OD NÁS

S nami sa na energetickú triedu A0 dostanete jednoducho

Od 1. 1. 2021 platí zákon o povinnej energetickej triede A0 pre novostavby. Aby ste teda získali stavebné povolenie, váš dom musí spĺňať prísne energetické požiadavky. K naplneniu tých čerpadiel vám môžu pomôcť napríklad solárne panely, inštalácia rekuperácie, či využitie tepelného čerpadla, miesto bežného kotlu.

Ušetríte na mesačných nákladoch

V tabuľke vedľa si môžete porovnať energetickú spotrebu tepelného čerpadla oproti bežným kotlom. Hoci počiatočná investícia do tepelného čerpadla je vyššia, časom sa vám vynaložené náklady vrátia. V priemere budete za kúrenie platiť až o polovicu menej.

Záruka kvality – Dlhá životnosť a spoľahlivosť

Vďaka kvalitným nehrdzavejúcim materiálom sa na tepelné čerpadlo Acond môžete spoľahnúť. Tepelné čerpadlá Acond majú dlhšiu životnosť vďaka špeciálnemu chladivu Propan. (Môžete si o ňom prečítať na našom blogu).

Pomer cena a kvalita

Keďže firma Acond pôsobí a vyrába svoje diely v Českej republike, získate najlepší pomer ceny a kvality. To znamená, že za svoje peniaze získate najkvalitnejšie súčiastky a servis priamo od výrobcu.

Novostavby

Ide o nový objekt

Chcem zistiť cenu

Rekonštrukcia

Ide o staršiu nehnuteľnosť

Chcem zistiť cenu

Často kladené otázky

Acond Pro N a Acond PRO R je záruka 5 rokov. Acon Grandis N a Acond Grandis R + Acond Grandis L je záruka 3 roky. Pri Aconde samozrejme na diely, na prácu aj na cestovné. Pokiaľ Vám niekto ponúkne záruku len materiálovú, koľko zaplatíte za cestu za prácu a pod.? Takáto záruka podľa nás nie je záruka. U tepelných čerpadiel ACOND je záruka na diely aj na prácu a cestovné.

Naši zamestnanci inštalujú jedno tepelné čerpadlo za druhým, robia to rýchlo a kvalitne, hotovo u Vás bude už za jeden až dva dni.

Pokiaľ si vyberiete kvalitné tepelné čerpadlo s vysokou maximálnou teplotou vykurovacej vody kompresorom, tak v prevažnej väčšine nie. Radi Vás nezáväzne a bezplatne navštívime a posúdime na mieste.

Sme hrdí na to, že tepelné čerpadlá ACOND vyrábame v našom závode v južných Čechách v Milevsku. Od vývoja a testovania až po kompletizáciu a testovanie každého kusu.

Áno, tepelné čerpadlá ACOND PRO chladiť vedia.

Je dôležité dať pozor pri výbere, nie všetky tepelné čerpadlá pracujú efektívne pri nízkych vonkajších teplotách, keď je potrebná vyššia teplota vykurovacej vody, keď je naozaj potrebné kúriť. Pri výbere porovnajte parameter Maximálna výstupná teplota vody kompresorom. Vysoká maximálna výstupná teplota kompresorom znamená, že aj v mrazoch budete vykurovať a ohrievať teplú vodu úsporne, nie elektrickou bivalenciou. Každý rok ušetríte viac. Kompresor typu Scroll je v týchto podmienkach účinnejší ako rotačné a chladivo R290 má lepší pracovný rozsah. To znamená vyššie úspory a dlhšiu životnosť tepelného čerpadla.

Pokiaľ je akustický výkon tepelného čerpadla ACOND 49 dB(A) a akustický výkon iného 52 dB(A), znamená to, že jedno iné tepelné čerpadlo je rovnako hlučné, ako naše dve vedľa seba. Naše tepelné čerpadlo budete pri rozdiele 3 dB(A) vnímať ako polovične hlučné. Pokiaľ má iné tepelné čerpadlo akustický výkon 58 dB(A), a nie je takých málo, bude iné čerpadlo hlučné ako osem našich tepelných čerpadiel ACOND, zjednodušene je v takýchto prípadoch naše tepelné čerpadlo ACOND 8 x tichšie. Niekoľko dB znamená obrovský rozdiel.

Záleží veľa na použitých dieloch a materiáloch. Nerezová vonkajšia jednotka vydrží dlhšie ako lakovaný plech, scroll kompresor má dlhšiu životnosť ako rotačný kompresor atď. Chladivo R290 má širší pracovný rozsah a ani pri nízkych vonkajších teplotách sa nezasahujeme k prevádzkovým limitom. Tepelné čerpadlo má dlhšiu životnosť. Kompresor scroll je oveľa drahší ako kompresor rotačný.

To, koľko vám tepelné čerpadlo ušetrí závisí najmä od oblasti v ktorej žijete, resp. od vonkajšej teploty vzduchu. Inak kúri to isté čerpadlo v Oravskej lesnej (jedna z najchladnejších obcí na Slovensku), ako napr. v Hurbanove (najteplejšia obec na juhu Sloveska) = ten istý dom, to isté čerpadlo, iná vonkajšia teplota. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že ušetríte len málo proti uhliu a drevu. Tam ušetríte najmä prácu a veľa času, špiny a priestoru. Oproti plynu už budú prevádzkové náklady s tepelným čerpadlom významne nižšie a proti vykurovaniu elektrinou bude rozdiel obrovský. Navyše nebudete potrebovať revízie kotla a komína.

U nás áno. V konkurenčných ponukách je síce často položka montáž, ale napojenie tepelného čerpadla k rozvodom vykurovacej vody a teplej vody neobsahuje. U nás áno.

O vybavenie dotácie sa postaráme my. O podmienkach si môžete prečítať na stránke Dotácie